حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر بحرینی نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی و عضو شورای فقهی بانک مرکزی

در موسسه فقه اقتصادی طیبات

 حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد حسین بحرینی عضو شورای فقهی بانک مرکزی با حضور در محل موسسه فقه اقتصادی طیبات با کارشناسان موسسه دیدار کردند. در این دیدار مدیر موسسه طیبات گزارشی از فعالیت های موسسه ارائه دادند. در ادامه دکتر بحرینی ضمن اظهار خرسندی از فعالیتهای موسسه، ورود تخصصی حوزه های علمیه به موضوعات فقه اقتصادی به ویژه مسائل بورس و بانک را از ضروریات جامعه اسلامی دانستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و کارگروه اصلاح قانون عملیات بانکی بدون ربا، با بیان آسیبهای عملیات بانکی بدون ربا  اظهار داشتند:  در حال حاضر طراحی یک مدل عملیاتی و کاربردی بانکداری اسلامی از اولویتهای نظام مالی کشور است و بسیاری از آسیبهای اقتصادی که امروزه کشور با آن مواجه است با یک مدل ایرانی اسلامی بانکداری مرتفع می گردد.

در ادامه جلسه، مدیر موسسه طیبات گزارشی از پروژه تحقیقاتی «بررسی چالشهای عملیات بانکی بدون ربا» که توسط موسسه فقه اقتصادی طیبات انجام یافته است را ارائه دادند و آمادگی این موسسه را جهت همکاری با نهادهای مرتبط برای موضوع عملیات بانکی بدون ربا در زمینه های تحقیق و پژوهش، آموزش، مشاوره و نظارت شرعی اعلام کرد. 

bahreyni

اطلاعات موسسه

موسسه آموزش و تحقیقات کاربردی فقه اقتصادی طیبات، با همکاری جمعی از روحانیون دانش آموخته در علوم اقتصادی و کارشناس در موضوع فقه اقتصادی زیر نظر اساتید برجسته و صاحب نظر این رشته به منظور تامین نیاز علمی بخشهای مختلف اقتصادی کشور اعم از بانک، بورس، بیمه و بازار در زمینه «فقه کاربردی معاملات اسلامی»، فعالیت می کند. 
آدرس دفتر:  قم- خیابان انقلاب - کوچه 26-پلاک 6
تلفاکس: 37756752-025

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
سایت اینترنتی: www.،Tayebat.net