برگزاری دوره آموزشی احکام بانکداری بدون ربا ویژه روحانیون شاهرود

چهارمین دوره آموزش بانکداری بدون ربا ویژه روحانیان طرح هجرت و مستقر استان سمنان، در سالن همایش های اداره کل راه آهن شمالشرق شاهرود، با حضور کارشناس موسسه فقه اقتصادی طیبات، حجت الاسلام والمسلمیناحمد نقی ئی  برگزار شد. 

در این کلاس استاد نقی ئی در خصوص احکام بانکداری بدون ربا مباحث کاربردی را بیان داشتند. مرکزیت این کلاسها در شهر مقدس قم می باشد که در ایام تبلیغی در شهرستانهای نیز برگزار می گردد. روحانیون محترم می توانند جهت  شرکت در دوره های شهر مقدس قم از این قسمت سایت ثبت نام نمایند

ایشان با اشاره به انواع ربا، بیان داشت: ربا بر دو نوع معاملی و قرض است.

 ربای قرض که شامل زیاده هایی است که در قرض رخ می دهند همانطور که گفته شد تنها در قرض است که زیاده ربا است پس باید گفت مثلث قرض، زیاده و شرط اگر در یک معامله جمع شوند آن معامله باطل و ربا است. لذا برای فرار از این معاله باید یکی از اضلاع مثلث را از میان برداشت.

شاهرود - روحانیان

شاهرود - روحانیان

شاهرود - روحانیان

اطلاعات موسسه

موسسه آموزش و تحقیقات کاربردی فقه اقتصادی طیبات، با همکاری جمعی از روحانیون دانش آموخته در علوم اقتصادی و کارشناس در موضوع فقه اقتصادی زیر نظر اساتید برجسته و صاحب نظر این رشته به منظور تامین نیاز علمی بخشهای مختلف اقتصادی کشور اعم از بانک، بورس، بیمه و بازار در زمینه «فقه کاربردی معاملات اسلامی»، فعالیت می کند. 
آدرس دفتر:  قم- خیابان انقلاب - کوچه 26-پلاک 6
تلفاکس: 37756752-025

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
سایت اینترنتی: www.Tayebat.net
کانال تلگرام: https://t.me/tayebat_public
سامانه تلگرامی ثبت نام آموزش: https://t.me/sabtnametayebatbot